Kontakta ansvariga ledare

Sportchef herr 
Daniel Sunding 070-678 47 97
dsunding@gmail.com

Sportchef dam 
Håkan Watson 070-574 22 64
hakan.watson@gmail.com

Damer Div 3
Håkan Watson 070-574 22 64
hakan.watson@gmail.com

Matts Sundberg 070-691 84 930
matts.sundberg@bredband2.com

F-16
Magnus Swartling 073-180 32 24
magnus.swartling@gmail.com

Herrar Div 3
Anton Olofsson 073-844 48 46
antonolofsson@live.com

Linus Ferm 076-832 34 09
ferm.linus@gmail.com

Herrar Div 5
Lasse Hellzén 070-592 40 44
lassehellzen@gmail.com

Kent Öberg 

P-17
Tomas Stridh 070-333 15 57
stridh.tomas@gmail.com

William Wallström 070-837 95 21
william.wallstrom@gmail.com

 

P-05  
Johan Tegnhed 010-487 02 37
johan.tegnhed@arbetsformedlingen.se

Andreas Wikman 070-265 17 50 
andreas.wikman@gmail.com

Jenny Wikman 070-522 62 66
jennywikman76@gmail.com

F-06
Magnus Andersson 072-201 28 71
mangepunch71@gmail.com

Kent Lindqvist 072-741 50 43
Kent.Lindqvist@sweco.se

P-06
Tobbe Ryman  070-539 83 12
tobberyman@gmail.com

Håkan Roos 070-6218586
hakan.roos@lexicon.se

F-07
Malin Ragnarsson 070-310 07 33
malinragnarsson@bredband.net 

Martin Magnusson 070-3609221 
martin.magnusson@skanska.se

P-07
Olle Svedskog 070-2849545
olle.svedskog@regionjh.se

Anders Björklund 070-6509294 
cabjorklund@hotmail.com 

Jerker Svensson 070-2660214
jerker.svensson@storsjogymnasiet.se

F-08
Joakim Nord  070-540 76 85
joakim.nord77@gmail.com

Annica Westerlund 070-289 00 16
brittannicacarina@hotmail.com 

P-08
Andreas Asklund 070-797 87 52
asklundandreas@gmail.com

Anders Andersson 076-948 80 72
anders.s.andersson@menigo.se

F-09
Anna Nybond 070-232 93 22
anna.nybond@gmail.com 

Peter Huszkowsky 070-5299607

peter.huczkowsky@engcon.com

P-09
Mattias Largerkvist 070-289 26 11
mattiaslagerkvist@gmail.com  

Karl Ramberg 070-3448789
karlramberg@hotmail.com

F-10
Liza Persson 070-257 31 13
lizavp@yahoo.se

Lars Hellzén 070-592 40 44
lassehellzen@gmail.com

P-10
Anders Elgnäs 070-367 02 94
Anders_elgenas@hotmail.com 

Andreas Nissemark 070-6892131 
a.nissemark@gmail.com 

Daniel Sandgren 070-3443305 
kd.sandgren@gmail.com

F-11
Sylvia Nord 070-305 84 04 
sylvia.nord@gmail.com

Mattias Lagerkvist 070-289 26 11
mattiaslagerkvist@gmail.com

P-11
Johan Rydh 073-022 20 82
johanrydh@gmail.com

Fredrik Österberg 
fredrik.osterberg@trangsvikensbygg.se 

F-12

Hans Stenberg 070-5399891 
hansostenberg@hotmail.com

Sandra Gälliner 070-2799743 
sandra_lillis@hotmail.com

P-12 

Petter Hill 070-6653473 
petterhill@hotmail.com

Roger Markström 
rogmar80@hotmail.com

Malin Olofsson Staflin 070-2565340 
malin_staflin@hotmail.com

F-13

Thomas Göransson 070-2228518 
thomas.goer@hotmail.com

Hanna Appelros 
hanna.och.andreas@hotmail.com

P-13

Thomas Rahm 070-3310008 
thomas@torvalla.se

Andreas Lindström 070-5714636 
a.lindstrom@hotmail.com

Emma Partti Modin 070-7891408 
emma.parttimodin@gmail.com

Nyheter

Träningsavgifter 2020

5-manna (födda 11-12) 
900 kr/barn

7-manna (födda 08-10) 
1100 kr/barn

9- och 11-manna (födda 07 och äldre) 
1400 kr/barn

Ambitionslag (dam, herr div 3, 5 och P-17) 
1400 kr/spelare

Dock max 2000 kr/familj

Avgiften aviseras under januari månad

OBS! För att delta på träningar och matcher måste medlemsavgiften vara betald, då är man även försäkrad.

Träningstider

Vill du boka eller avboka en match/träningstid, hör av dig till Frösö IF:s kansli 063-12 88 59 eller via mail. Bokningsschema hittar du via länken nedan.

Viktigt att du som vill upphöra med en träningstid eller avboka/flytta match hör av dig till kansliet, så att lag som vill ha tider kan få nyttja den.

Utrustning och kläder

Kläder köper/beställer man på Intersport Östersund, där finns även vissa produkter för provning.

Våra befintliga lag har klädprovning i slutet av januari.

All beställning av kläder sker individuellt via webbshoppen.