frösö if fotbolL

Frösö IF:s fotbollssektion har en gemensam styrelse. Sektionen består av tre kommittéer: Dam, Herr och Ungdom. Varje kommitté har ett eget ansvar för den löpande verksamheten. Gemensamt för alla tre kommittéer är vår policy: den Röda Tråden.

Kontakta ansvariga ledare

Sportchef herr 
Daniel Sunding 070-678 47 97
dsunding@gmail.com

Sportchef dam 
Håkan Watson 070-574 22 64
hakan.watson@gmail.com

Damer Div 3
Håkan Watson 070-574 22 64
hakan.watson@gmail.com

Matts Sundberg 070-691 84 930
matts.sundberg@bredband2.com

Herrar Div 2
Anton Olofsson
073-844 48 46
antonolofsson@live.com

Linus Ferm 076-832 34 09
ferm.linus@gmail.com

Herrar Div 5
Lasse Hellzén 070-592 40 44
lassehellzen@gmail.com

 

 

F-16
Kent Lindqvist
072-7415043
Kent.lindqvist@gmail.com

Magnus Andersson 073-0765100  mangepunch71@gmail.com

P-16
Tobbe Ryman 070-2615858
tobberyman@gmail.com

William Wallström 070-837 95 21
william.wallstrom@gmail.com

F-07

Malin Ragnarsson 070-310 07 33
malinragnarsson@bredband.net 

Martin Magnusson 070-3609221 
martin.magnusson@skanska.se

P-07
Olle Svedskog 070-2849545
olle.svedskog@regionjh.se

Anders Björklund 070-6509294 
cabjorklund@hotmail.com 

Jerker Svensson 070-2660214
jerker.svensson@storsjogymnasiet.se 

F-08
Joakim Nord  070-540 76 85
joakim.nord77@gmail.com

Annica Westerlund 070-289 00 16
brittannicacarina@hotmail.com 

P-08
Andreas Asklund 070-797 87 52
asklundandreas@gmail.com

Anders Andersson 076-948 80 72
anders.s.andersson@menigo.se

F-09
Anna Nybond 070-2478043
frosof09@gmail.com

Peter Huszkowsky 070-5299607          frosof09@gmail.com

P-09
Fredrik Hermansson 070-5244924
fredrik.hermansson@miun.se

Karl Ramberg 070-3448789
karlramberg@hotmail.com

F-10
Liza Persson 070-257 31 13
lizavp@yahoo.se

Lars Hellzén 070-592 40 44
lassehellzen@gmail.com

P-10
Anders Elgnäs 070-367 02 94
Anders_elgenas@hotmail.com 

Andreas Nissemark 070-6892131
a.nissemark@gmail.com 

Daniel Sandgren 070-3443305
kd.sandgren@gmail.com

F-11
Sylvia Nord 070-305 84 04 
sylvia.nord@gmail.com

Mattias Lagerkvist 070-289 26 11
mattiaslagerkvist@gmail.com

P-11
Johan Rydh 073-022 20 82
johanrydh@gmail.com

Fredrik Österberg 070-2411757
fredrik.osterberg@trangsvikensbygg.se 

F-12

Hans Stenberg 070-5399891 
hansostenberg@hotmail.com

Sandra Gälliner 070-2799743 
sandra_lillis@hotmail.com

P-12 

Petter Hill 070-6653473 
petterhill@hotmail.com

Roger Markström 
rogmar80@hotmail.com

Malin Olofsson Staflin 070-2565340 
malin_staflin@hotmail.com

F-13

Hanna Appelros – Lagledare  

070-4103373
appelrosor@hotmail.com

Anders Wingman 070-2696435 anders.wingman@vattenreglering.se

Fredrik Österberg 070-2411757
fredrik.osterberg@trangsvikensbygg.se 

P-13

Thomas Rahm 070-3310008 
thomas@torvalla.se

Andreas Lindström 070-5714636 
a.lindstrom@hotmail.com

Emma Partti Modin 070-7891408 
emma.parttimodin@gmail.com

Nyheter

Träningsavgifter 2021

Uppstartslag (födda 2014) Ingen avgift första året.

5 mot 5 (födda 2012-2013) 
1 000 kr/barn

7 mot 7 (födda 2009-2011) 
1 300 kr/barn

9 mot 9 (födda 2008-2007) 
1 600 kr/barn

11 mot 11 (födda 2006 och tidigare) 
2 000 kr/spelare

Maxbelopp: Spelar fler ur samma familj fotboll i föreningen, betalas endast avgift för de två äldsta.

Avgiften aviseras under januari månad

OBS! För att delta på träningar och matcher måste medlemsavgiften vara betald, då är man även försäkrad.

Träningstider

Vill du boka eller avboka en match/träningstid, hör av dig till Frösö IF:s kansli 063-12 88 59 eller via mail. Bokningsschema hittar du via länken nedan.

Viktigt att du som vill upphöra med en träningstid eller avboka/flytta match hör av dig till kansliet, så att lag som vill ha tider kan få nyttja den.

Utrustning och kläder

Kläder köper/beställer man på Intersport Östersund, där finns även vissa produkter för provning.

Våra befintliga lag har klädprovning i slutet av januari.

All beställning av kläder sker individuellt via webbshoppen.